Skip To The Main Content

Component Societies

Antelope
President, Jared Flitton, Roy
President elect, Brett Packham, Layton
Secretary, Greg Carr, Roy

Ben Lomond
President, Stuart Gibby, Pleasant View
President elect, Thomas Matthew

Bingham
President, Brad Devries, Riverton
Secretary treasurer, Chase Dansie, South Jordan

Box Elder
President, Kay Christensen, Tremonton
President elect, Randell Capener, Brigham City

Cache
President, Tim Mosher, Logan

Canyonlands
President, Shawn Leonard, Castle Dale

Cedar Breaks
President, Doug Corry, Cedar City
President elect, Brian Glazier, Cedar City
Secretary, Justin Marsh, Parowan

Central
President, Scott Andersen, Bicknell
President elect, Jim Barton, Richfeld
Treasurer, Darrin Jeffery, Richfeld

Cottonwood Heights
President, Jeff Hill, Salt Lake City

Dixie
President, Matthew Mizukawa, St George
President elect, Wade Stevens, St George
Treasurer, Jeremy Scholzen, Hurricane

Francis Peak
President, David Felt, Layton
President elect, Jonathan Egbert

Granger
President, Jeffrey Roberson, Taylorsville

Holladay
President, Scott Stein, Salt Lake 
President elect, Richard Fisher, Salt Lake
Secretary-treasurer, Craig T Smith, Salt Lake

Murray Midvale
President, Thomas Dickson, Midvale

Provo
President, Paul Rogers, Spanish Fork
President elect, William Davis, Spanish Fork
Secretary, Jeremy White, Orem

Salt Lake
President, Rob Wood, Salt Lake
President elect, Bryan Trump, Salt Lake

Sandy Draper
President, Tony Skanchy, Sandy

South Davis
President, Ben Leaver, Farmington
President elect, Hyrum Cannon, Bountiful

Tooele
President, Landon Rockwell, Tooele
Secretary treasurer, Steven Bruderer, Tooele

Uintah Basin
President, James Harman, Vernal
President elect, Flint Tomlinson, Roosevelt
Secretary, Brian Abrams, Vernal

Wasatch Back
President, Brandon Bailey, Park City
President elect, Joseph Fullmer, Heber City
Scretary, Joshua Smith, Park City

Weber
President, Nathan Starley, Ogden
President elect, Ryan Austin, South Ogden
"State":"UT"